ww.sbiram.cz - oborový portál pro sběratele
www.sbiram.cz - filatelie -filokartie - numismatika
Useful links
Úvodní stránka > Zajímavosti > Královská pošta zavedla přídělový systém na známky

Královská pošta zavedla přídělový systém na známky

Každá země má své občasné problémy s nedostatkovým zbožím. V České republice byla v poslední době na přetřesu vejce, v Británii je momentálně neobvyklý zájem o poštovní známky. Budou totiž brzy podstatně dražší. Vedení Královské pošty kvůli mimořádnému zájmu zavedla prodej známek na příděl.

Royal Mail

Britský regulační orgán uvolnil některé ceny poštovních služeb a mezi nimi jsou i ceny známek. Královská pošta toho využila k velkému zdražení, které vstoupí v platnost posledního dubna. 

Cena známky první třídy na listovní zásilky, které mají být doručeny následující den po podání, stoupne ze 46 pencí na 60 pencí, což je o třicet procent. 

Známka druhé třídy, kde už nezáleží na rychlosti doručení, podraží o 14 procent na 50 pencí neboli 15 korun. 

Není divu, že zájem o známky za dosavadní cenu se dramaticky zvýšil. Lidé začali známky kupovat ve velkém. Je o ně stejný zájem jako před Vánoci. 

Královská pošta teď omezuje dodávky známek pro duben maximálně na dvacet procent roční alokace pro každého maloobchodního prodejce. 

Královská pošta doufá, že přídělovým prodejem známek v maloobchodní síti předejde dodatečným ziskům maloobchodníků těsně před zdražením známek. 

 

Zdroj: www.rozhlas.cz Autor: Milan Koocourek, (mkc), Eva Presová

Komentáře

Prozatím nebyl přidán žádný komentář ...
Přidat komentář
 
 
Formátování textu:  [b] Tučný [/b] Vložit

[i] Kurzíva [/i] Vložit

[c] Citace [/c] Vložit
 
Nahoru Tisknout
Provozovatelem tohoto webu je Sbírám CZ s.r.o.