5 důvodů, proč investovat do sběratelských poštovních známek

Sbírání poštovních známek je nejen zajímavou a zábavnou aktivitou, ale může být i pořádně výhodnou investicí. Sepsali jsme pro vás pár důvodů, proč by investování do známek mohlo být i pro vás.

Můžete začít doslova s pár korunami

Ceny poštovních známek začínají opravdu od pár korun. Investování do nich tak nemusí být finančně vůbec náročné. Na trhu najdete mnoho různých typů poštovních známek, takže si každý může najít takové, které odpovídají jeho zájmům a rozpočtu. I známky nakoupené levně mohou časem růst na hodnotě.

Stačí se podívat třeba na naši nabídku nejlevnějších poštovních známek. Začít se dá skutečně hned.

5-duvodu--proc-investovat-do-sberatelskych-postovnich-znamek-vyber-shopu

U nás najdete stovky sběratelských známek doslova za pár korun

Máte něco v ruce

Poštovní známky jsou fyzické předměty, které mají určitou historii a hodnotu. Ta bývá ovlivněna mnoha faktory, jako jsou tiskové chyby, raritní edice nebo historické události. Co je ale pro mnoho sběratelů-investorů zásadní, je fakt, že si je mohou prohlédnout na vlastní oči, založit do alba a mít je fyzicky u sebe. Na rozdíl třeba od dluhopisů nebo akcií.

Na našem e-shopu sbiram.cz nabízíme desítky tisíc sběratelských známek. Rádi vám je pošleme poštou, ale můžete si je také přijít vyzvednout osobně na naši prodejnu v centru Prahy (hned u Náměstí míru).

5-duvodu--proc-investovat-do-sberatelskych-postovnich-znamek-sbiram-cz

Můžete natrefit na vzácné kousky

Jedním z nejdůležitějších faktorů, které mohou ovlivnit hodnotu poštovních známek, jsou raritní edice. Existují různé edice poštovních známek, které byly vydány pouze v omezených množstvích, a tyto vzácně se vyskytující edice jsou obecně mnohem cennější než běžné poštovní známky. 

Pokud máte možnost získat nějakou z těchto raritních edic, může se vám podařit velmi dobrý investiční tah. Na některých známkách tak lze vydělat i mnohonásobky původní ceny. 

Na trhu najdete známky za pár korun, ale také za desetitisíce nebo stovky tisíc korun. A někdy se vám zkrátka může podařit velmi dobrý kup za malé peníze a najednou zjistíte, že máte doma skutečný poklad.

I my nabízíme řadu dražších známek nebo celých kompletů. Pokud tedy chcete investovat více peněz, stačí se podívat na naši nabídku známek filtrovanou podle nejvyšší ceny.

5-duvodu--proc-investovat-do-sberatelskych-postovnich-znamek-ukazka-znamek

Příklad dražšího kousku - Československo 1945-92, kompletní sbírka známek včetně výpotřebních známek, **, vše v 16listovém albu (viz. foto), vysoký katalog 

Diverzifikace portfolia

Investování do poštovních známek tuzemska nebo Evropy a zámoří přináší výhodu diverzifikace portfolia. Pokud již investujete do akcií, dluhopisů nebo nemovitostí, může vám sbírání poštovních známek poskytnout další ochranu proti případným výkyvům trhu. Je to dobrý způsob, jak rozšířit své investiční portfolio. 

To je zvlášť užitečné v době, kdy ostatní aktiva nejsou tak stabilní jako doposud. Investováním do poštovních známek můžete chránit svůj majetek proti nejistotě na trhu.

Je to zábava

Každý sběratel vám potvrdí, že každý okamžik strávený nad vlastní sbírkou je nádherný. Sami to známe moc dobře. Prodeji i výkupu známek se věnujeme už 30 let a to zkrátka nemůžete dělat, aniž by vás to bavilo. :-) 

Rádi si o známkách povídáte? Tak to vás rovnou pozveme na náš Facebook! Sdílíme tam nové položky z e-shopu, zajímavé příběhy nebo články. A budeme rádi, když se do našich diskusí zapojíte v komentářích.

5-duvodu--proc-investovat-do-sberatelskych-postovnich-znamek-sbiram-nahled

Závěrem tedy můžeme říci, že sbírání poštovních známek je skvělou investicí a zábavou. Může vám pomoci diverzifikovat své investiční portfolio a ochránit ho proti nejistotě trhu. Pokud máte zájem o investování do poštovních známek, důkladně se seznamte s trhem a využijte příležitostí, které nabízí.